flushing-temizligi

Flushing Temizliği

Akışkanın boru çapları ile doğru orantılı olarak hesaplanması sonucu max. debi ile borulardan dolaştırılması suretiyle, boru içerisindeki partiküllerin temizlenmesi işlemine flushing denir.

İzmir’ de Flushing kimyasal ilaçlı boru yıkaması ve temizliği ile, devrelerdeki belirli bir boyutun üzerindeki tüm partiküllerin sistemden atılması ile hidrolik devrelerin temizliği sağlanır. Akışkan kullanılan sistemlerde boru devrelerinin temizliği büyük önem taşımaktadır. Araştırmalar sistem arızalarına, yabancı maddelerin neden olduğunu ortaya çıkarmıştır.

İzmir’ de Flushing uygulaması yapılmayan ortamlarda, akışkandaki kirlilik beklenmeyen büyük arızalar oluşturur ve bunun sonucu olarak üretim kayıpları meydana gelir. Bu durum direkt olarak üretim ve bakım maliyetlerini olumsuz yönde etkiler. Problemin sıklığının fazla olması, hidrolik elemanların yedeklenmesini gerektirir ve bu da stoklama maliyetini artırır. Filtre elemanları sık sık tıkanır ve hidrolik yağın daha kısa sürede bozulmasına sebep olur. Sistemin performansı düşer.

Isı Pompaları temizliği, Fankoil temizliği, Soğutma Sistemleri temizliği, Isıtma Sistemleri temizliği, Kalorifer Radyatörü temizliği, Kombi Tesisatı temizliği izmir

Ne kadar sıklıkla hidrolik sistemlerin flushing yapılması gerekir?
Revizyon veya hidrolik sistem modifikasyonu yapıldığında.
Arızalı bir hidrolik parçanın tespitinde. (pompa, valf, silindir, vb.)
Altı aylık periyotlar ile yağ içerisindeki partiküllerin sayımı yapılır ve çıkan sonuca göre yapılır.

Uygulama Alanlarımız
Isı Pompaları
Fankoil
Soğutma Sistemleri
Isıtma Sistemleri
Kalorifer Radyatörü
Kombi Tesisatı

Paylaş